Yardım

Gizlilik ve Güvenlik

Gizlilik odeme.mertasinsaat.com için bir kalite unsurudur. Kullanıcılara ait kişisel ve gizli bilgilerin tümü, güvenli elektronik sistemlerde standartlara uygun olarak saklanmaktadır Form doldurarak verdiğiniz kişisel bilgileriniz gizli tutulur ve üçüncü şahıslar ile asla paylaşılmaz.

odeme.mertasinsaat.com da alışveriş güvenligi 128 bit SSL (Secure Sockets Layer ) protokolü ile sağlanmaktadır. Elektronik ortamda gerçekleştirilen ve güvenli bilgi akışının sağlanmasının gerekli olduğu sistemlerde bir endüstri standardı olan SSL protokolü sayesinde, alışveriş yaparken girmiş olduğunuz kredi kartı alınacak bankanın sanal pos sistemine güvenli olarak iletilir. Ayrıca SSL protokolü, bulunmak istediğiniz sitenin sahte bir versiyonunda olmadığınızı, gerçekten doğru sitede oldugunuzu da kanıtlar.

Kredi kartı bilgileriniz, internet adresinin http dn https ye dönüştüğü sayfanın altında bulunan kilit ikonunan çift tıklayarak SSL sertifikasını incelebilirsini.SSL Protokolü hakkında daha detaylı bilgi edinmek için www.ssl.com sitesini inceleyebilirsiniz.

SSL protokolü ile güvence altına alınmış sipariş ödeme sayfaları dışında, internet üzerinde gerçekleştirilen iletişim biçimlerinin hiçbirinde (e-postalar, hızlı mesajlaşma servisleri, müsteri ilişkileri iletişim formları vb.) kredi kartı bilgilerinizi yazmayınız.

Belirli bir kredi kartınız ile yapacağınız ilk alışverişinizde, bankanın Sanal Pos sistemi tarafından provizyon onayı alan işlemin ekstra güvenliğini sağlamak amacıyla provizyon alınan bankanın fraud güvenlik departmanıyla iletisime geçilerek, kullanılan kredi kartının, gerçekten üzerinde ismi yazılı olan kart hamili tarafından kullanıldığının yazılı onayını alınır. Gerekli görülen durumlarda banka yada borakilic.com.tr yetkilileri kredi karti hamilini telefonla arayarak sipariş teyidi isteyebilir. Siparişin hazırlanmasından önce onay aşamasının tamamlanması gerekmektedir. Bu uygulama, her ne kadar sunulan hizmetin hızını etkilese de, daha sağlıklı bir alışveriş deneyiminin yaşanması için bankacılak sektörü tarafından da gerekli görülen bir standarttır.

odeme.mertasinsaat.com güvenliğiniz için bazı güvenlik politikaları uygulamaktadır. odeme.mertasinsaat.comSSL (Secure Sockets Layer) şifreleme sistemi ile donatılmış olup provizyon işlemlerinde bu sistem devreye girer. Donanımsal olarak firewall donanımları kullanarak en üst seviye güvenlik sağlanmıştır. Kişisel bilgilerinizi ve kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfalarda tarayıcınızda bir anahtar işareti çıkmaktadır. Bu işaret sitemizde işlem yaptığınız hiçbir bilginin üçüncü şahıslarca görülemeyeceğinin garantisidir. Ayrıca yazılımsal olarak dataların güvenliği de sağlanmaktadır.

Sitemizde yapacağınız tüm ödemelerde yüksek güvenlik standartları kullanılmaktadır. 128 Bit SSL ve 3D Secure seçeneği ile kişisel ve kredi kartı bilgilerinizle çekinmeden sitemizde ödeme yapabilirsiniz.

odeme.mertasinsaat.com kredi kartı bilgilerinizi kaydetmez ve saklamaz. Sitemizde yaptığınız her ödemede kart bilgilerini tekrar girmenizin nedeni budur.

3D Secure

3D Secure online alışverişlerin güvenliğini sağlamak için kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde şifreyle onaylama işlemi olarak ta bilinir. Visa Kredi Kartı için kullanılan uygulamasına “Verified by Visa”, MasterCard için olanına ise “SecureCode” adı verilir.

Sitemizde yapacağınız tüm ödemelerde yüksek güvenlik standartları kullanılmaktadır. 128 Bit SSL ve 3D Secure seçeneği ile kişisel ve kredi kartı bilgilerinizle çekinmeden sitemizde ödeme yapabilirsiniz.

odeme.mertasinsaat.com kredi kartı bilgilerinizi kaydetmez ve saklanmaz. Sitemizde yaptığınız her ödemede kart bilgilerini tekrar girmenizin nedeni budur.

3D Secure yöntemiyle yapılan ödemelerin tamamlanabilmesi için kart sahibinin işlem esnasında, banka tarafında kendisine verilen özel şifresiyle ödeme işlemini onaylaması gerekmektedir. Kredi kartı numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa bile, şifreniz sadece sizde olduğundan internet ortamında güvenli alışveriş yaparsınız.

İade İşlemleri

Almış olduğunuz hizmet saatlerinde kullanılan hizmet saatleri için iade mümkün değildir. Ancak aldığınız hizmetten memnun olmamanız veya verilen hizmetin -hizmetin kusurundan kaynaklı- hizmet amacını yerine getirememesi durumunda 1/3 oranında iade yapılabilir.

Almış olduğunuz ürünleri ödemesinin yapıldığı günden itibaren 30 gün içerisinde iade edeblilirsiniz. Ürün iadesinde ürün bedeli hariç hizmet için alınan ücretler iade edilmez.

Kredi kartına İade Prosedürü

Alıcının cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya Hakem heyeti kararları ile Tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda ,alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir.

Müşterimiz ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka müşteriye geri ödemesini taksitle yapmaktadır. Bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra ,Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların Müşterimizin kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına banka tarafından aktarılır. Müşterinin satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 iade yansıyacak ve müşteri iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda MERTAŞ İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği müşteriye nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani MERTAŞ İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, bir iade işlemi sözkonusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, üye işyeri yani MERTAŞ İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince müşteriye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, MERTAŞ İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ' in bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

GİZLİLİK POLİTİKASI
GİZLİLİK/KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI POLİTİKASI ve İLETİŞİM İZNİ Gizlilik/Kişisel Verilerin Korunması Politikasının ve İletişim İzni’nin Amacı Bu Gizlilik/Kişisel Verilerin Korunması Politikası;
1. odeme.mertasinsaat.com adresinin ne tür kişisel veriler topladığını ve bu verilerin nasıl kullanıldığını,
2. odeme.mertasinsaat.com’nin kişisel verilerinizi kimlerle paylaşabileceğini,
3. odeme.mertasinsaat.com’nin işlediği kişisel verileriniz üzerindeki haklarınızın neler olduğunu ve bu hakları nasıl kullanabileceğinizi,
4. Elektronik ticari ileti alma konusundaki olumlu veya olumsuz tercihlerinizi nasıl değiştirebileceğinizi açıklamaktadır.
İşlenen Kişisel Verileriniz ve Kişisel Veri İşleme Amacı ve Dayanağı
MERTAŞ İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin online alışveriş sitesi olan odeme.mertasinsaat.com, üyelerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla ve 5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun ve ilgili ikincil mevzuat, 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve ilgili ikincil mevzuat, 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu ve 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu başta olmak üzere, ilgili mevzuattan kaynaklanan yasal yükümlülüğü ve hizmet standartları çerçevesinde; söz konusu amaç ve yasal yükümlülüklerini yerine getirebilmeyi, size daha iyi hizmet verilebilmesini ve istatistiki çalışmalar yapılabilmesini sağlayacak kişisel verilerinizi (ad, soyad, doğum tarihi, sabit telefon numarası, cep telefonu numarası, e-posta, cinsiyet, adres, sosyal medya hesaplarıyla bağlanılması durumunda üyenin o kanallar aracılığıyla paylaşılmasına onay verdiği bilgiler de dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla kullanıcıyı doğrudan veya dolaylı olarak tanımlamaya yönelik her türlü kişisel bilgi) sizlerden talep etmektedir. Bu kişisel veriler odeme.mertasinsaat.com hizmetlerinden yararlanabilmeniz adına, açık rızanıza istinaden, işbu Gizlilik/Kişisel Verilerin Korunması Politikası ve İletişim İzni ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında kullanılmamak kaydı ile bilgi güvenliği tedbirleri de alınarak işlenecek ve saklanacaktır.
Kişisel Verilerinizle İlgili Haklarınız
İşlenen kişisel verilerinizin neler olduğunu, işleme amacı doğrultusunda kullanılıp kullanılmadığını, yurt içi veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenmek, eksik veya yanlış işlenen kişisel verileriniz söz konusu ise veya işlenen kişisel verilerinizde herhangi bir değişiklik olması durumunda bu verilerinizi değiştirmek, güncellemek ve/veya silmek, bu durumun kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini talep etmek amacıyla, odeme.mertasinsaat.com yöneticisine mail ile bildirim yaparak gerekli değişiklik, güncelleme ve/veya silme gibi işlemleri yapabilirsiniz. 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu madde 11 uyarınca sahip olduğunuz diğer haklar saklıdır.
Kişisel Veri Saklama Süresi
6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun uyarınca; onayın geri alındığına ilişkin kayıtlar bu tarihten itibaren 1 yıl; ticari elektronik iletinin içeriği ve gönderiye ilişkin diğer her türlü kayıt ise gerektiğinde ilgili bakanlığa sunulmak üzere 3 yıl saklanacaktır. Süre geçtikten sonra kişisel verileriniz şirketimiz tarafından veya talebiniz üzerine silinir, yok edilir veya anonim hale getirilir.
Çerez (Cookie) Kullanımı
odeme.mertasinsaat.com, ziyaretçilerine daha iyi hizmet verebilmek, ziyaretçilerini ve üyelerini üyelik ve alışveriş platformunun faydalarından istifade ettirmek amacıyla ve yasal yükümlülüğü çerçevesinde, işbu Gizlilik/Kişisel Verilerin Korunması Politikası ve İletişim İzni ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında kullanılmamak kaydı ile gezinme bilgilerinizi toplayacak, işleyecek, üçüncü kişilerle paylaşacak ve güvenli olarak saklayacaktır.
Çerezler, odeme.mertasinsaat.com web sitesini ziyaret ettiğinizde veya mobil uygulamayı cep telefonunuza yüklediğinizde veya mobil sitesi’nden bağlandığınızda, internet tarayıcınız tarafından yüklenen ve bilgisayarınız, cep telefonunuz veya tabletinizde saklanan küçük bilgi parçacıklarını içeren metin dosyalarıdır.
odeme.mertasinsaat.com çerezleri; günlük dosyaları, boş gif dosyaları ve/veya üçüncü taraf kaynakları yoluyla topladığı bilgileri tercihlerinizle ilgili bir özet oluşturmak amacıyla depolar.
odeme.mertasinsaat.com, size özel tanıtım yapmak, promosyonlar ve pazarlama teklifleri sunmak, web sitesinin veya mobil uygulamanın içeriğini size göre iyileştirmek ve/veya tercihlerinizi belirlemek amacıyla site üzerinde gezinme bilgilerinizi ve/veya site üzerindeki üyelik kullanım geçmişinizi izlemektedir. odeme.mertasinsaat.com, çevrimiçi ve çevrimdışı olarak toplanan bilgiler gibi farklı yöntemlerle veya farklı zamanlarda site üzerinde sizden toplanan bilgileri eşleştirebilir ve bu bilgileri üçüncü taraflar gibi başka kaynaklardan alınan bilgilerle birlikte kullanabilir.
Söz konusu eşleştirme ve kullanma yalnızca işbu Gizlilik/Kişisel Verilerin Korunması Politikası ve İletişim İzni ile belirlenen amaçlar ve kapsam dahilinde kalacaktır. odeme.mertasinsaat.com web sitesi/mobil uygulama/mobil site faaliyetini derlemek ve web sitesi/mobil uygulama/mobil sitesifaaliyeti ve internet kullanımıyla ilgili başka hizmetler sağlamak amacıyla kullanacaktır. odeme.mertasinsaat.com, kişisel verilerinizi gizli tutmayı, gizliliğin sağlanması ve güvenliği için gerekli teknik ve idari her türlü tedbiri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. odeme.mertasinsaat.com gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, web sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda kişisel verilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, odeme.mertasinsaat.com bu durumu derhal sizlere ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na bildirir ve gerekli önlemleri alır.
Gizlilik/Kişisel Verilerin Korunması Politikası ve İletişim İzni’nde Yapılacak Değişiklikler
odeme.mertasinsaat.com, işbu Gizlilik/Kişisel Verilerin Korunması Politikası ve İletişim İzni’nde her zaman deşişiklik yapabilir. Bu değişiklikler, değiştirilmiş yeni Gizlilik/Kişisel Verilerin Korunması Politikası ve İletişim İzni’nin “odeme.mertasinsaat.com” sitesine konulmasıyla birlikte derhal geçerlilik kazanır. İşbu Gizlilik/Kişisel Verilerin Korunması Politikası ve İletişim İzni’ndeki değişikliklerden haberdar olmanız için, siz üyelerimize gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Kullanıcılar, Üyelik/Kişisel bilgilerini ve iletişim tercihlerinin güncellenmesi ile ilgili taleplerini odeme.mertasinsaat.com’de yer alan iletişim bilgilerinden bize ulaşarak iletebilirsiniz. Talebiniz en kısa sürede değerlendirilerek uygulamaya alınacaktır.
Uygulanacak Hukuk, Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri
İşbu Gizlilik/Kişisel Verilerin Korunması Politikası ve İletişim İzni, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabidir. Gizlilik/Kişisel Verilerin Korunması Politikası ve İletişim İzni’nin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde Mersin Mahkeme ve İcra Daireleri yetkilidir.
İletişim İzni
İşbu Gizlilik/Kişisel Verilerin Korunması Politikası ve İletişim İzni’ni kabul etmekle, bizimle paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, tarafınıza çeşitli avantajların sağlanıp sunulabilmesi ve size özel tanıtım, promosyon, reklam, satış, pazarlama, anket ve benzer amaçlı her türlü elektronik iletişimin telefon, kısa mesaj (SMS), e-posta ve benzeri yollarla yapılması ve diğer iletişim mesajlarının gönderilmesi amacıyla; toplanmasına, saklanmasına, işlenmesine, kullanılmasına ve odeme.mertasinsaat.com’nin sözleşme ilişkisi içerisinde olduğu üçüncü kişilere aktarımına izin vermiş bulunmaktasınız.
Bu konulardaki her türlü soru ve sorununuz için bizimle iletişim kurabilirsiniz.
Keyifli alışverişler dileriz, odeme.mertasinsaat.com